poniedziałek, 5 marca 2012

Marvelowa karcianka

Upper Deck, Marvel oraz Gazillion Entertainment odpowiedzialny za grę Super Hero Squad Online ogłosiły wypuszczenie nowej karcianki kolekcjonerskiej TCG - Super Hero Squad. Zasady i design kart będzie podobny do tego znanego z sieciowej wersji gry. Oznacza to, że dostaniemy karty zdobione kreskówkowymi postaciami o dziecięcych (może nastoletnich) rysach twarzy. Oto przykładowe karty:
Silver Surfer - napakowany srebrny bobas, prawdopodobnie spokrewniony z  The Thing

Wielkogłowy Spidey w dziwnej, jak zwykle, pozycji

Karcianka będzie składać się z trzystu kart, w których znajdziemy naszych ulubieńców: Spider-Mana, Iron Mana, Wolverine'a, Thora, Kapitana Amerykę, mutantów z X-Men i wielu innych. Rozgrywka ma być szybka, zasady proste, wszystko zaś zapowiada się dość dobrze. Grafikom, które mogą wydawać się nieco zabawne nie można jednak odmówić specyficznego uroku.

Fani, którzy rozważają kupno gry, już teraz, przed premierą, mają do wyboru 4 startowe talie, zbudowane wokół Spideya, Hulka, Logana i Iron Mana. W każdej z nich ma czaić się wyjątkowa, rzadka karta i kolekcjonerska moneta. Jeśli interesuje was zestaw dla dwóch graczy, powinna wam przypaść do gustu talia The Avengers vs. X-Men.

Super Hero Squad był najpierw marką zabawek, potem stał się MMO, a 24 kwietnia wchodzi na rynek karcianek. I tak, jest przeznaczony raczej do młodszych fanów Marvela. To dobrze czy źle? Moim zdaniem im większy rynek wśród młodych znajdzie Marvel w Polsce tym lepiej dla przyszłości komiksów o superbohaterach w naszym kraju. Dorosłych fanów jest chyba wciąż za mało, a to zmienić jest stosunkowo trudniej, niż uderzając do najmłodszych. Z drugiej strony, ciekawe, czy zrozumieją to wydawcy gier karcianych w Polsce - szczerze mówiąc - wątpię. Mam wątpliwości, czy gra w ogóle do nas trafi. A szkoda, bo trzeba wychowywać młodych fanów komiksu.

via Comic Book Resources

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania. Spamu nie przyjmuję.