wtorek, 27 marca 2012

DICE+: Pierwsza na świecie elektroniczna kostka

Dziś rano światło dzienne ujrzał innowacyjny (polski) gadżet dla graczy, który być może zawojuje świat. O czym mowa? Oczywiście o DICE+, elektronicznej k6 powstałej dzięki kolaboracji znanego wszystkim rpgowcom, bitewniakowcom i innym maniakom kostek Q-Workshopu ze studiem postprodukcyjnym Platige Image oraz Financial Support Group, którzy wspólnie tworzą firmę GIC.

Na oficjalnej stronie nie można się za wiele dowiedzieć o produkcie, ale jest tam za to ładny filmik promocyjny:


Czym jest DICE+? To elektroniczna kostka sześciościenna, nieco większa od klasycznej kostki do gry, o białych ściankach z diodami LED. Używając Bluetooth kostka wysyła wynik rzutu do urządzenia z odpowiednim oprogramowaniem. Może to być oczywiście tablet (po któwym ową kostką ponoć można rzucać bez ryzyka porysowania ekranu), smartfon czy telewizor. Dodatkowo kostka jest wyposażona w system anti-cheat, wykrywający nieuczciwe rzuty, ma działać 20 godzin bez ładowania, na wielu platformach (Windows, Linux, Symbian, Android), i kosztować około 100 PLN. Na razie za pomocą kostki można pograć w Chińczyka, Backgammon i grę dla dzieci "Kosmiczny Wyścig". Jednak należy założyć, że produkt będzie rozwijany i w końcu pojawi się na niego więcej gier, czy choćby oprogramowanie dla graczy RPG.

Jak to wygląda w praktyce? Zobaczcie jak chłopaki z Gadżetomanii grają na premierze w Chińczyka:Czym jeszcze jest DICE+? Fajnym gadżetem, którym można zaszpanować przed innymi gamerami. Ja jednak poczekam na rozwój oprogramowania i gier, zanim kupię sobie własną. Po prostu nie należę do fanów przeprowadzania 4 pionków (wirtualnych, czy nie) przez planszę. Niemniej jaram się ;).

1 komentarz:

  1. ja miałam okazję bawić się ta kostką i powiem szczerze że bardzo się do niej przekonałam, mój 6 letni syn za chwilę ma urodziny i wiem, że zostanie nią obdarowany najfajniejsze jest to, że to świetna zabawa dla dzieciaków ale i starszych użytkowników :)

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania. Spamu nie przyjmuję.