poniedziałek, 17 lutego 2014

Sesja dla początkujących na Pyrkonie


Na tegorocznym Pyrkonie odbędzie się prowadzona przeze mnie sesja dla początkujących. Uważam, że o RPG można bardzo dużo mówić, ale nic nie zastąpi doświadczenia sesji. Podobnego zdania jest organizator pyrkonowego bloku dla początkujących, czyli Vonen, dlatego też w tym roku będzie można nie tylko wziąć udział w takiej pokazowej sesji, ale także po prostu obejrzeć ją z boku. Mam nadzieję, że pozwoli to nowym osobom zrozumieć na czym tak naprawdę polega nasze hobby.

Mam tylko jedną zagwozdkę - jaki system powinienem wykorzystać do gry? Musi spełniać 3 warunki - być bardzo prosty, mieć czytelne i intuicyjne karty postaci oraz dobrze działać w najpopularniejszym wśród erpegowców gatunku - czyli fantasy. Głupio byłoby mi prowadzić sesję dla początkujących w nie-fantasy settingu. Najpoważniej rozważam Fate, ale przez myśl przeszła mi szatańska myśl, aby poprowadzić Dungeon World. W każdym razie - podpowiedzi mile widziane!

Gdyby ktoś chciał ze mną pogadać o RPG, LARPach i podobnych sprawach będzie okazja. Mam tylko nadzieję, że organizatorzy imprezy oddzielą miejsce piwne od miejsca koncertowego, bo w zeszłym roku nie można było spokojnie porozmawiać ze znajomymi :(. Do zobaczenia na największym konwencie w Polsce!

3 komentarze:

 1. A czemu zawsze to musi być fantasy? Nie może to być coś, co niesie jakieś znaczenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krótko: założenie, że fantasy nie może ze sobą nieść żadnego znaczenia jest z gruntu fałszywe.

   P.S. Napisałem, czemu fantasy - nie ma nic bardziej adekwatnego do sesji pokazowej niż najpopularniejsza konwencja.

   Usuń
 2. Wiem że to co napiszę to grzech i archeologia , ale rozważyłbym 2 bardzo intuicyjne systemy

  dnd i warhamerra 2 badź o zgrozo 1 edycje , łatwe proste i przyjemne i bardzo intiucyjne :D

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania. Spamu nie przyjmuję.